Soví zpěv

31. 03. 2011 | † 30. 09. 2015 | kód autora: GXh

Soví zpěv     Soví zpěv - Iva procházková

Brémy 2046. Déšť. Vytrvalý, intenzivní, bez konce. Přesto život plyne dál, podle obvyklých pravidel vyspělé civilizace, s jistotou technické dokonalosti. Přívaly kalných vod však protrhnou "absolutně bezpečnou" Novou hráz........

Sedmnáctiletý Armin, jeho devítiletá sestřička Géza a Rebeka, dívka plná otazníků, spolu prožijí tváří v tvář katastrofě vzrušující drama, při němž místo technických zázraků rozhodnou lidské činy a city.

Tuhle knížku jsem přečetla už asi 5x (a prý že se ke knížkám nevracím mami, babi, teto!) Když jsem jí četla poprvé, bylo to proto, že od stejné spisovatelky jsem četla už knížku Konec kouzelného talismanu. Po prvním přečtení sem jí vůbec nerozuměla, ale nevím proč strašně se mi líbila.(bylo mi asi tak 8 když jsem jí četla poprvé) Tenhle rok jsem jí přečeta už dvakrát, a vlastně teprve tebhe rok jsem jí pochopila :D. Příběh vypráví 17-tiletý Armin, který hledá (stejně jako momentálně já) nějaký pořádek v současné (u něj v roce 2046) až říliš vyspělé civilizaci. V téhle době má každý člověk svůj PPP (personální počítačový poradce) který mu radí a povídá si sním. V nemocnicích nejsou doktoři a sestřičky, ale andělé. Knížka je rozdělena na spoustu krátkých i dlouhých částí, které ale nejsou v obsahu. Většina částí je ve formě přímé řeči, např.:

GÉZA: Chci být hezká i ve škole.

MÁMA: Armine, vem si taky něco k jídlu!

JÁ: Nemám hlad.

MÁMA: A co máš?

(v jejím hlase vibruje podráždění. Chtěla by se pohádat.......)

Iva procházková si v téhle knížce vymyslela svět v roce 2046 a myslím že je hodně zajímavý. Mě knížka zaujala a patří k mým oblíbeným. Nevím, jestli zaujme i vás, ale rozhodně vám doporučuji si jí přečíst!!!!

P.S. Četl jste jí už někdo???? Jestli ano, byla bych ráda kdyby jste mi napsali jak se vám líbila. :) Děkuju.

 

 

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.